25 września 2020

Co to znaczy wellbeing pracownika?

Wellbeing to filozofia świadomej dbałości o dobrostan człowieka. Martin Seligman, jeden z twórców psychologii pozytywnej stworzył model PERMA, w którym opisał składowe ludzkiego dobrostanu. Zalicza do nich pozytywne emocje, zaangażowanie, dobre relacje z ludźmi, poczucie sensu i satysfakcji z realizacji celów.

Instytut Gallupa dołożył do tego jeszcze finanse oraz zdrowie fizyczne - w ten sposób powstał Wellbeing Index, wskaźnik określający poziom dobrostanu pracownika.

Wellbeing w organizacji możemy zatem określić jako zestaw działań, które są motywowane dbałością o zaspokajanie potrzeb pracowników. Mówimy zatem o zapewnieniu ludziom poczucia wsparcia, poczucia celu i wartości pracy, bycia docenianymi. Dzięki takim działaniom wzrasta jakość i efektywność pracy, a ludzie potrafią cieszyć się tym co robią i uważają siebie za osoby wartościowe.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce.   Zamknij